Walka o cerę – jak pozbyć się pryszczy?

naturalne sposoby na pozbycie się pryszczy

Wielu z nas zaraz po przebudzeniu swoje pierwsze kroki kieruje do łazienki. I nic nie jest w stanie tak zepsuć nam humoru, jak kolejne pryszcze na twarzy lub czole. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze mogą się przerodzić w stan zapalny skóry. Wtedy szukamy odpowiedzi na pytanie – jak pozbyć się pryszcza? Ale skąd one się właściwie biorą? Proces ich powstawania jest długotrwały, a wszystko rozpoczyna się od pryszczy podskórnych, tworzących się w głębokich warstwach skóry od ok. 2-3 tygodni, zanim efekt będzie dostrzegalny gołym okiem.

Dlaczego powstają i jak pozbyć się pryszczy?

Powodów przez które pryszcze się rozwijają, jest naprawdę mnóstwo. Najważniejszymi  z nich są:

  • zatkane pory martwym naskórkiem lub nagromadzonym w zaskórnikach łojem,
  • czynniki genetyczne,
  • nieodpowiednia higiena,
  • zmiany hormonalne,
  • zażywane leki,
  • napięcie emocjonalne,
  • zmęczenie,
  • używanie nieodpowiednich kosmetyków.

W zależności od miejsca występowania na naszym ciele, możemy skojarzyć pryszcze z konkretnymi czynnikami. Do tego celu stworzona została mapa pryszczy. Dermatolodzy twierdzą, że miejsca powstawania pryszczy na naszej twarzy są ściśle powiązane z ogólnym stanem naszego organizmu. I tak np.: pryszcze na brodzie lub pryszcze na plecach mogą mieć związek z dysfunkcjami ze strony układu trawiennego, a z kolei pryszcze na szyi sygnalizują nam infekcję. Pryszcze na głowie występują często i to nie tylko w wieku dojrzewania.

Dobre sposoby na to, jak pozbyć się pryszczy

I teraz najważniejsze pytanie: jak pozbyć się pryszczy? Czy istnieje jeden sprawdzony sposób na pryszcze?

dbanie o ceręWielu z nas niesłusznie uważa, że najlepszą metodą jest wyciskanie pryszczy. Otóż nic bardziej mylnego. Przez takie praktyki możemy doprowadzić do poważnego stanu zapalnego. Pamiętajmy, że pryszcze pojawiające się w nietypowych miejscach, np. w uchu czy na głowie, mogą wymagać od nas wizyty u specjalisty. Pryszcz w uchu jest bardzo bolesny i trudny do usunięcia, dlatego powinien zająć się tym laryngolog.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że problem leży głównie pod skórą. Dlatego tak ważne jest, aby nie skupiać się na tym, co „jest dla nas widoczne”, ale na miejscu, w którym problem się zaczyna. Bardzo istotnym jest znalezienie takiego kosmetyku, który będzie naturalny.  Sztuczne dodatki w składach kremów jedynie wzmagają wydzielanie sebum, co doprowadza do pogłębiania problemów z pryszczami. Naturalnych kosmetyków jest jednak niewiele, ale spośród wszystkich z nich warto zwrócić szczególną uwagę na serum Sevolium. Jest to sprawdzony preparat, stworzony przez specjalistów, działający od zewnątrz, a co istotne – dostępny bez recepty. Polecany jest wszystkim osobom szukającym sposobu na skuteczne pozbycie się pryszczy. Wysusza, koi i redukuje zaczerwienienie. Zamiast testować, zmieniać i wciąż kupować nowe preparaty, warto od początku skupić się na tym, który jest dobry dla naszej skóry, naturalny, zwalcza problem od środka, działa jak lek i jest rekomendowany, a krem Sevolium ma te wszystkie zalety.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *