Jakie zioła pomogą na oczyszczenie organizmu?

Czujemy się zmęczeni i pozbawieni energii i emocji. Fizycznie możemy odczuwać zmęczenie i wzdęcia, lub doświadczać bólów głowy lub bólu stawów. Każda z tych oznak wskazuje, że potrzebujemy dobrego wyczyszczenia. Aby dowiedzieć się więcej o koncepcji detoksu i tego jak używać detoksu do oczyszczenia i pobudzania ciała, można dzisiaj znaleźć wiele użytecznych informacji. Poniższy przewodnik zawiera najlepsze informacje na temat bezpiecznych sposobów detoksykacji za pomocą ziół. Cały proces pomaga zwiększyć wytrzymałość i energię oraz wpływa na oczyszczenie organizmu poprawia proces trawienny.

Zioła oczyszczające i detoksykujące ciało:

Mniszek lekarski

Mniszek jest dobry jako tonik i środek czyszczący. Można jeść jego liście jako sałatkę, ponieważ są bogate w witaminy, potas i żelazo. Kiedy środowisko jest zanieczyszczone i spożywamy niezdrowe jedzenie, stres odbija się na wątrobie. W tym przypadku możemy poczuć bóle głowy, zaparcia lub zmęczenie. Mniszek lekarski rewitalizuje, przywraca i chroni wątrobę, która jest jednym z głównych organów, które pomagają w oczyszczaniu. Liście mniszka lekarskiego to jedne z najlepszych diuretyków natury:

 • wzmacniają nerki,
 • oczyszczają retencję wody,
 • sprzyjają oddawaniu moczu,
 • łagodzą podrażnienia w układzie moczowym.

Nagietek

Nagietek jest lekkim lekarstwem, który ma wiele zastosowań. Usuwa gorączkę i toksyczność, zwalcza infekcje i wzrost grzybów, wzmacnia układ odpornościowy. To dobre lekarstwo dla kobiet, ponieważ pobudza miesiączkę i łagodzi bóle w okresie. Nie powinien być stosowany w okresie ciąży, ponieważ pobudzałby skurcze i łożysko.

Ważne jest też picie oczyszczających koktajli – sprawdź przepisy.

Czarny bez

Kwiaty czarnego bzu mogą być parzone jako herbata, która jest świetnym lekarstwem na przeziębienie, zwłaszcza jeśli połączysz się je z dodatkiem mięty pieprzowej i krwawnika. To pobudzi pocenie się i uwalnianie toksyn i pomoże złagodzić infekcję. Są świetne w oczyszczaniu i zmniejszają retencję płynów.

Lepczyca

Lepczyca jest stosowana do oczyszczania krwi i wzmacniania wątroby, a tym samym ożywienia całego systemu i zachęca do krążenia. Ze względu na działanie oczyszczające, stosuje się ją do leczenia stanów skóry, szczególnie suchych typów łuszczycy. Jest to również doskonały tonik dla układu chłonnego, leczenia obrzęków, zapalenia migdałków i problemów z gruczolakiem. Uważa się, że lepczyca jest bezpieczna dla dzieci, które cierpią z powodu obrzęku gruczołów, które mogą wystąpić po przewlekłym przeziębieniu lub infekcji ucha.

Gorzknik kanadyjski

To ziele ma właściwości antybakteryjne, które sprawiają, że jest to przydatne lekarstwo jeśli chodzi o walkę z infekcjami. Gorzknik kanadyjski jest przydatny do tonizowania błon śluzowych w organizmie. Oczyszcza śluz z organizmu i niweluje jego produkcję. To dobre zioło w leczeniu zakażeń w klatce piersiowej, kaszlu i przeziębieniu. To także doskonała tonizacja, aby zrównoważyć układ trawienny. Zioło to nie powinno być stosowane w okresie ciąży lub w przypadku wysokiego ciśnienia krwi.

Echinacea

To zioło zwalcza infekcje bakteryjne i wirusowe. Pomocne jest w usuwaniu infekcji szczególnie w uchu, nosie i gardle. Wystarczy spożyć trochę nalewki na początku przeziębienia, aby powstrzymać gorączkę i wyczyścić gardło. Jest to również zioło dzięki któremu oczyszcza się krew. Echinacea jest używana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w celu usunięcia zakażeń skóry, wyprysków i  naprawy tkanek. Zioło to uważa się za bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oczyszcza i chroni, wzmacnia układ immunologiczny.

Koniczyna czerwona

To zioło to środek czyszczący i detoksykacyjny krwi, który nadaje się do stosowania we wszystkich typach wysypek i wyprysków. Oczyszcza metale ciężkie i toksyczność chemiczną, w tym substancje spowodowane używaniem narkotyków. Zioło to uważa się za bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Jeśli jesteś zainteresowany detoksykacją ciała, możesz znaleźć także pomoc w suplemencie diety Hepa Vitale o 100% naturalnym składzie.

Sprawdź również

11 Komentarzy

  • To polecam Ci jeszcze cudowny czarny bez 🙂 Nie dość, że oczyszcza organizm to jest idealnym lekiem na grypę. W okresie jesienno zimowym spożywam go bardzo dużo i nie choruję 🙂

  • A żebyś wiedziała 😀 Można próbować różnych sposobów na oczyszczanie. Tylko nie można przesadzić i stosować wszystkiego na raz bo to też niebezpieczne. Detoksykacja nie jest taka trudna i składniki są łatwo dostępne 🙂

  • Ja piję od 2 tygodni. Póki co czuję, że mój brzuch przestaje być balonem, ale zobaczymy co dalej ;D Narazie jestem zadowolona. I opakowanie jest spore, więc na pewno starczy na długo czas, a to fajnie bo zazwyczaj zioła są w małych opakowaniach i trzeba cały czas kupować nowe. Wydaje mi się, że z tymi ziołami detoksykacja organizmu powiedzie się bez problemu skoro już czuję, że wzdęcia zaczynają znikać

 1. Ostatnio czuję się zmęczona, mimo że śpię po 8-9h, nie wiem co się ze mną dzieje 🙁 Myślicie, że taki detoks organizmu też powinnam przeprowadzić? Nie chcę rezygnować ze swojego ulubionego jedzenia…

  • Na pewno dobrze by Ci zrobił taki detoks. To lepsze niż przyjmowanie jakiś suplementów, które i tak nie działają a Ty dalej będziesz źle się czuła. Ja zrobiłam oczyszczanie wiosną, które trwało 2 miesiące. Teraz czuję się znacznie lepiej i polecam każdemu 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*


*

code