Leczenie kanałowe pod mikroskopem to współczesna propozycja dla wszystkich pacjentów

Leczenie kanałowe skuteczną metodą na piękny i zdrowy uśmiech.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem rozpowszechniane jest jako najnowocześniejsza metoda leczenia m.in. próchnicy. Z powodzeniem wykorzystuje się ją u dzieci i dorosłych. Leczenie kanałowe pod mikroskopem lekarz rozpocznie i zakończy na jednej wizycie. Ile kosztuje i czy Narodowy Fundusz Zdrowi refunduje tę metodę?

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – NAJWAŻNIEJSZE CECHY ZABIEGU

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w porównaniu ze starą metodą jest szybsze, bezpieczniejsze, precyzyjniejsze i bezbolesne.

  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk trwa ok. 60 minut i kończy się na jednej wizycie. Nie wymaga się dalszego umawiania spotkań.
  • Stomatolog usuwa miazgę, oczyszcza komorę zęba, mierzy kanały, wyczyszcza je, zakłada wypełnienie i odbudowuję koronę nadając jej nową jakość- poszczególnych czynności nie trzeba rozbijać na kilka wizyt.
  • W starej metodzie dentysta przed usunięciem miazgi kładzie na ząb paraformaldehyd – silny środek powodujący pełne obumieranie miazgi. To niesie za sobą dolegliwości bólowe, nawet kilkudniowe.
  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje najlepszy obraz – powiększenie, które zmniejsza ryzyko błędów, nawet przy najbardziej stłoczonych zębach.
  • Ten nowoczesny sposób wykorzystuje się także przy leczeniu mleczaków u dzieci – jest przyjazny środowisku jamy ustnej i błon śluzowych.
  • Dzięki użyciu mikroskopu pacjent nie jest narażony na błędy, które prowadziłby do powtórnego leczenia kanałowego.
  • Dzięki użyciu mikroskopu pacjent ma mniejsze ryzyko zakażeń bakteryjnych w czasie leczenia.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? KIEDY PODAJE SIĘ ZNIECZULENIE?

Czy leczenie kanałowe boli, kiedy używa się mikroskopu? Oczywiście nie – dzięki sile znieczulenia. Znieczulenie podawane jest zarówno w nowej, jak i starej
Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem przyszłością stomatologimetodzie każdemu pacjentowi. Ból zęba po leczeniu kanałowym w starej metodzie pojawia się jednak w momencie dewitalizacji, czyli zatruwania miazgi zębowej. Pacjent wychodzi z gabinetu i może odczuwać różne rozpierające dolegliwości w jamie ustnej.

To naturalne, ale utrudniające funkcjonowanie po opuszczeniu gabinetu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bezbolesne przez cały czas, choć po jego zakończeniu może wystąpić dyskomfort w okolicach migdałków. To sytuacja, która ustępuje samoistnie w ciągu kilku godzin. Pacjenci, którzy dyskomfortu będą doświadczać dłużej, powinni zgłosić się do leczącego stomatologa i poznać przyczyny.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem i czy Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zabieg? Są to dwa najczęściej zadawane pytania, które wymagają orientacji. Dzięki temu pacjent może dobrze i spokojnie przygotować się do wizyty.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem zaczyna się średnio na 500 złotych i może sięgać nawet 2000 złotych. Im więcej kanałów do opracowania przez dentystę, tym wyższe ceny. Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie jest refundowane przez NFZ, dlatego szukając tego sposobu, musimy udać się do gabinetów z prywatną praktyką lekarską.

Sprawdź również

3 Komentarzy

  1. Wybór leczenia kanałowego pod mikroskopem to była chyba najlepsza decyzja w moim życiu. Ząb posiadam już 10 lat, a koleżanki, które wybierały klasyczne leczenie kanałowe mają dzisiaj implanty w miejscach usuniętych zębów :D. Ich ząbki ładnie wyglądają, ale wydały dużo więcej kasy niż ja i miały więcej nerwów związanych z zabiegami..

  2. Cena leczenia kanałowego pod mikroskopem jest naprawdę zaporowa. Dobrze, że mam zdrowe zęby, ponieważ nie byłoby mnie na nie stać. Ogólnie to u dentysty ostatnio byłem chyba z 5 lat temu i jakoś nigdy nie narzekałem na ból zębów. Spytacie jak to możliwe? No to ja wam odpowiem, że wystarczy nie jeść gównianych słodyczy i pić tych gazowanych napojów. Polecam myć zęby 3 razy dziennie, odpowniednio je nitkować oraz pić dużo wody.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*


*

code