Zioła oczyszczające wątrobę

zioła na wątrobę

Wątroba jest niczym pokojówka w organizmie, czyszcząca wszystkie toksyny, które wkładamy do niego.  To dlatego utrzymanie wszystkich wewnętrznych systemów działa sprawnie – dzięki wątrobie właśnie. Nowoczesna dieta, zanieczyszczenia środowiska i nasza coraz większa zależność od toksycznych produktów do pielęgnacji ciała spowodowały, że nasze wątroby poważnie są zagrożone. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak dokładnie czyścić wątrobę – naturalnie. Tu pomogą zioła oczyszczające wątrobę, które poznacie w dzisiejszym artykule.

Wątroba stara się oczyścić krew i usuwać toksyczne substancje, które spożyliśmy, wdychaliśmy lub wtarliśmy w nasze ciała. Kiedy jest się przepracowanym – tak jak w wielu nowoczesnych dorosłych – lub gdy  jest się pod wpływem znacznej ilości fizycznego lub nawet stresu psychicznego, wątroba może mieć problemy.  W wątrobie skonstruowanych jest tysiące systemów enzymatycznych odpowiedzialnych za praktycznie każdą aktywność ciała. Właściwe funkcjonowanie:

 • oczu,
 • serca,
 • mózgu,
 • płuc,
 • stawów,
 • nerek

jest  zależne od dobrej aktywności wątroby. Jak oczyścić wątrobę? Więc co możesz z tym zrobić? Cóż, możesz spróbować jakościowego suplementu na wątrobę takiego jak Hepa Vitale, dobrze jest też skorzystać z produktów znalezionych w lokalnym sklepie z ziołami, sklepie spożywczym ub nawet w kuchni.

Oto jak można oczyścić i zregenerować wątrobę za pomocą ziół:

 • Czosnek

Wystarczy dodać trochę czosnku do gotowania lub delikatnie pokroić ząbek do następnej sałatki. Czosnek zawiera związki siarki, które mogą aktywować enzymy w wątrobie. Zawiera allicynę i selen, które są dobre zarówno do ochrony i regeneracji wątroby, jak również jej oczyszczania.

 • Kolendra

To uniwersalne zioło, które można dodać do niemal każdego dania, w tym nadaje się do sałatki lub na koktajle. To zioło może pomóc usunąć metale ciężkie z organizmu, a na pewno jest to coś, z czym może zmagać się wątroba.

 • Bazylia

Bazylia wspomaga wątrobę i nerki w celu wyeliminowania gromadzenia toksyn. Doskonale przyczynia się do trawienia, łagodzenia infekcji i działa jako diuretyk, pomagając wyeliminować nawet więcej toksyn.

 • Kurkuma

Kolejna wspaniała przyprawa o długiej liście korzyści. W odniesieniu do kurkumy mówi się, że nie tylko chroni wątrobę przed uszkodzeniem, ale również pobudza regenerację komórek wątroby. Ponadto zwiększa produkcję żółci i pomaga w utrzymaniu toksyny w organizmie.

Oczyszczanie wątroby jest kluczowe, dlatego nie wahaj się włączyć do swojej diety tych roztworów czyszczących wątrobę. Takie zioła na wątrobę nie tylko uregulują Twoją gospodarkę pokarmową, ale także pozwolą na bezpieczną ingerencje w usuwanie złogów. Jeśli chcesz uzyskać faktyczne korzyści ze stosowania tych naturalnych produktów do czyszczenia wątroby warto jest postawić na regularne, a najlepiej codzienne włączenie ich do diety – wtedy z całą pewnością szybko zauważysz lepszą kondycję swojej wątroby.

Kwestia suplementów

Ważne jest również selektywne wybieranie suplementów. Nie ma sensu połykać pigułki, która obiecuje dobre zdrowie. Wysokiej jakości witaminy z grupy B i selenu są ważne, ponieważ pomagają metabolizować substancje w organizmie, które pomagają utrzymać zdrową wątrobę. Zioła, takie jak oset mleczny i liść karczocha, pomagają oczyścić wątrobę. Możesz kupić całą tą żywność, multiwitaminę na bazie roślinnej, suplement witaminy B lub kupić specjalną formułę dla wsparcia wątroby. Wątroba ma dwa etapy detoksykacji, znane jako Faza 1 i Faza 2. Wszystkie powyższe wskazówki pomogą w obu etapach detoksykacji .

Sprawdź również

9 Komentarzy

 1. Przy wyborze witamin trzeba uważać, żeby się nie nabrać. Najlepiej kupować witaminy ze sprawdzonych firm, jeśli ktoś wam poleci i patrzeć na składy. Warto dbać o wątrobę, bo jak wątrobą będzie w złym stanie to łatwo zachorować

  • Zgadzam się z tobą. Teraz na rynku jest tyle suplementów, że ja już nie wiem sama co wybrać, żeby się nie nabrać. Dlatego większe zaufanie mam do ziół, bo to proste składy. HepaVitale ma dla mnie najlepszą jakość. Po miesiącu stosowania można było poczuć naprawdę różnicę, dlatego nie odpuszczam i dalej piję. Fajnie ozyszczają, nawet lepiej niż tabletki 🙂

  • To tylko mała część oczyszczania. Żeby oczyścić wątrobę, nalezy przede wszystkim zmienić dietę, ale dobrze, że dodajesz takich ziół do swojego jedzenia 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*


*

code